تحقیق بررسی تولید و مراحل فنولوژی گیاه دارویی سرخارگل

مطالب دیگر:
🔥دانلود کارآموزی دایکاست یا ریختگری تحت فشار🔥دانلود پروژه راهسازی کامل با تمام محاسبات و نقشه و متره🔥هندبوک مهندسی مکانیک جلد اول🔥بررسی ذخیره ساز انرژی فلایویل و مقایسه آن با سایر ذخیره سازها🔥سمینار مطالعه و بررسی جذب انرژی لوله های فلزی نانو ساختارشده🔥دانلود پرسشنامه سبک هویتی برزونسکی🔥پرسشنامه خلاقیت شغلی جزنی🔥پرسشنامه سنجش نگرشهای فرزند پروری والدین🔥پرسشنامه نظم جویی شناختی هیجان (CERQ-P)🔥مراحل تولید گچ ساختمانی در کارخانه🔥پاورپوینت در و پنجره یو پی وی سی🔥پاورپوینت روش تحقیق و اصول پایان نامه نویسی در علوم انسانی🔥پاورپوینت موزاییک🔥پاورپوینت آلومینیوم🔥پاورپوینت قیر رنگی🔥پاورپوینت کاربرد لیکا در ساختمان🔥پاورپوینت بتن عبور دهنده نور🔥پاورپوینت انواع کفپوش🔥پاورپوینت شیشه‌های دو جداره🔥پاورپوینت انواع آجر🔥پاورپوینت سقف شیبدار شینگل🔥پاورپوینت ملات در 10 اسلاید🔥پروژه ی مقایسه ویژگی های مبتنی بر فیلترهای گابور و ارایه روشی جدید برای تعیین هویت نویسنده بر اساس دست نوشته فارسی ( فایل ورد و پاورپوینت )🔥پاورپوینت بررسی انتقال حرارت و جرم در مبدل های حرارتی غیر همسو ( ESP، Cyclone )🔥پاورپوینت تولید آب لیمو
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق بررسی تولید و مراحل فنولوژی گیاه دارویی سرخارگل آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقیق ,بررسی تولید و مراحل فنولوژی گیاه دارویی سرخارگل,تحقیق بررسی ,تولید و مراحل فنولوژی گیاه دارویی سرخارگل,تحقیق بررسی تولید و مراحل فنول
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 99

بررسی تولید و مراحل فنولوژی گیاه دارویی سرخارگل به عنوان مادّه اوّلیه تولید داروهای تقویت کننده سیستم دفاعی

منبع : گياهان دارويي-

کلمات کليدي : سرخارگل، گل ستاره ای، عملکرد پیکر رویشی، عصاره خشک. چکيده مقاله

سرخارگل (Echinacea purpurea ) گياهي است علفي، چندساله متعلّق به تيره گل ستاره ايها (Asteraceae ) . سرخارگل يکي از مهمترين گياهان دارويي در صنايع داروسازي بيشتر کشورهاي توسعه يافته است. موّاد مؤثّره اين گياه خاصيّت ضد ويروسي داشته و تقويت کننده سيستم دفاعي بدن (Immunostimulant ) مي باشد. منشاء اين گياه شمال آمريکا گزارش شده است و در شمال رودخانه ميسوري به صورت انبوه مي رويد. اين گياه در فلور ايران وجود ندارد و بذر آن براي اوّلين بار در سال 1372 وارد کشور شده است. هدف از انجام اين تحقيق چگونگي کشت و توليد سرخارگل بود که با استفاده از نتايج آن بتوان آنرا در مقياس مناسب کشت و مادّه اوّليه توليد داروهاي حاصل از اين گياه را تأمين کرد. طبق نتايج اين تحقيق بذور را بايد نيمه اوّل اسفند ماه در خزانه هواي آزاد و به عمق 2 تا 4 سانتي متر کشت کرد. بذور پس از طي دوره سرما نيمه اوّل فروردين ماه سبز مي شوند. اواخر خرداد زمان مناسبي براي انتقال نشاء ها به زمين دايمي است. گياهان اواسط تابستان به گل مي روند. ارتفاع گياهان از سال دوّم رويش به تدريج افزايش مي يابد و در سال چهارم رويش به حداکثر (99 سانتيمتر) مي رسد. در سال چهارم حداکثر عملکرد پيکر رويشي (4 تن در هکتار) بدست آمد. حداکثر مقدار عصاره خشک (35 در صد) از پيکر رويشي گياهان دو ساله بدست آمد، زيرا با افزايش سن گياه مقدار بافتهاي چوبي گياه افزايش مي يابد. با توجه به اينکه کشور ما از نظر اقليمي از تنوع خاصّي برخوردار است انجام اين نوع تحقيقات در مناطق مختلف کشور در مورد گياهاني که بومي کشور نيستند از نظر اقتصادي بسيار ارزشمند و ضروري است.


اثر ضددردي عصاره الكلي بذر گياه تاتوره در موش‌هاي صحرايي نر ديابتي ناشي از تزريق استرپتوزوتوسين

منبع : sid.ir گياهان دارويي

کلمات کليدي : كليد واژه: ديابت، استرپتوزوسين، درد، تاتوره، موش صحرايي چکيده مقاله

مقدمه: ديابت و به خصوص عوارض ناشي از آن كه به عنوان يكي از شايع‌ترين بيماري‌ها كه در سنين متفاوت و با علل مختلف بروز مي‌كند، افراد درگير را با مشكلات فراواني روبرو كرده است. از جمله مهمترين اين عوارض افزايش حساسيت به عوامل دردزا (هيپرآلژزي) و در بعضي موارد افزايش آستانه درد (آلودينياي ناشي از نوروپاتي) را مي‌توان نام برد. براين اساس در تحقيق حاضر در ابتدا آستانه درد حاد و مزمن موش‌هاي ديابتي به كمك دو نوع آزمون صفحه داغ و فرمالين سنجش و سپس اثر ضددردي عصاره الكلي بذر گياه تاتوره Datura stramonium L. بر آن بررسي شده است.
هدف: بررسي اثر عصاره الكلي بذرگياه تاتوره بر هيپرآلژزي ديابتي در موش‎هاي صحرايي نر.

روش‌ تحقيق: در اين مطالعه موش‌هاي صحرايي نر با وزن 350-300 گرم از نژاد NMRI به وسيله تزريق داخل صفاقي استرپتوزوسين (STZ) با تك دوز 60 ميلي‌گرم به ازاي هر كيلوگرم ديابتي ‌شدند. سپس ميزان درد در موش‌هاي گروه كنترل (15-12=n) و ديابتي (15-12=n) به كمك آزمون‌هاي صفحه داغ و فرمالين ارزيابي ‌شد.


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود