تحقیق در مورد برج تقطير

مطالب دیگر:
📖کلید اسرار یک و دو📖پاور پوینت بیماریهای عغونی(برونر سودارث عفونت)📖کسب درامد از طریق ساخت نرم افزار اندروید📖دانلود مقاله در مورد نانومکاترونیک (پاورپوینت)📖دانلود مقاله در مورد ترامادول (پاورپوینت)📖مقاله ترجمه شده Elsevier با عنوان "ماشینکاری ارتعاشی قطعات میکرونی" همراه با فایل PDF زبان اصلی (رشته مهندسی مکانیک)📖دانلود مقاله در مورد ديه زن و مرد (word)📖دانلود نمونه سوالات استخدامی ثبت اسناد واملاک کشور📖پکیج 111 طرح توجیهی (شامل 111 فایل pdf-تعداد صفحات هر فایل: بین15 تا 20) ویراش 99📖ترجمه فارسی راهنمای تصویری تعمیرات و عیب یابی ماشینهای سنگین ولوو- ویرایش 99📖طرح توجیهی کامل کشت گلخانه ای و کشت تراریوم-براورد قیمت سال 99📖آموزش کامل و تصویری بازار بورس بین المللی فارکس همراه با لینک دانلود فایلها📖کتاب نفیس نمادها و نشانه ها نوشته دکنر علی عزیزی با بیش از 140 تصویر همراه با توضیحات کامل ویرایش 99📖کسب درامد اینترنتی تنها در 7 روز- آپدیت 99📖طرح توجیهی تولید کود ورمی کمپوست از کود دامی - ویرایش99📖طرح توجیهی تولید چرم و سالامبور- ویرایش99📖طرح توجیهی روغنکشی در منزل از دانه های روغنی ارزان جهت اخذ وام- سال99📖طرح توجیهی پرورش گوسفند چندقلوزا داشتی و پرواری همسمان( 52راسی) دوره پرورش 1ماهه- سال99📖طرح توجیهی پرورش قارچ 99 - طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای📖اموزش زبان انگلیسی بصورت ضرب المثل و شعر📖فایل فلش تبلت چینی HIRO 8032-S📖پکیج آموزشی درامد ماهیانه 2میلیون تومان📖دانلود مقاله نکات واصول شیت بندی دستی (pdf)📖روش های دعوت همسالان به نماز مقاله کامل و آماده📖آموزش گرافیک برش تصاویر و‌قرار دادن کنار هم در فتوشاپ
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق در مورد برج تقطير آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقیق, در مورد برج تقطیر ,تحقیق در مورد برج تقطیر ,تحقیق در مورد ,برج تقطیر ,
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 60

در اين قسمت به صورت خلاصه يک برج تقطير و اجزاي آن را مورد بررسي قرار مي دهيم در بخش هاي بعدي به تشريح و توضيح کامل هر يک از اجزاي برج تقطير خواهيم پرداخت .

تقطير ، در واقع ، جداسازي فيزيکي برشهاي نفتي است که اساس آن ، اختلاف در نقطه جوش هيدروکربنهاي مختلف است. هر چه هيدروکربن سنگينتر باشد، نقطه جوش آن زياد است و هر چه هيدروکربن سبکتر باشد، زودتر خارج مي‌شود. اولين پالايشگاه تاسيس شده در جهان ، در سال 1860 در ايالت پنسيلوانياي آمريکا بوده است. نفت خام ، از کوره‌هاي مبدل حرارتي عبور کرده، بعد از گرم شدن وارد برجهاي تقطير شده و تحت فشار و دما به دو صورت از برجها خارج مي‌شود و محصولات بدست آمده خالص نيستند. انواع برجهاي تقطير در زير توضيح داده مي‌شوند.

برجهاي تقطير با سيني کلاهکدار

در برجهاي تقطير با سيني کلاهکدار ، تعداد سينيها در مسير برج به نوع انتقال ماده و شدت تفکيک بستگي دارد. قطر برج و فاصله ميان سيني‌ها به مقدار مايع و گاز که در واحد زمان از يک سيني مي‌گذرد، وابسته است. هر يک از سيني‌هاي برج ، يک مرحله تفکيک است. زيرا روي اين سينيها ، فاز گاز و مايع در کنار هم قرار مي‌گيرند و کار انتقال ماده از فاز گازي به فاز مايع يا برعکس در هر يک از سيني‌ها انجام مي‌شود. براي اينکه بازدهي انتقال ماده در هر سيني به بيشترين حد برسد، بايد زمان تماس ميان دو فاز و سطح مشترک آنها به بيشترين حد ممکن برسد.

بخشهاي مختلف برج تقطير با سيني کلاهکدار

بدنه و سينيها: جنس بدنه معمولا از فولاد ريخته است. جنس سيني‌ها معمولا از چدن است. فاصله سيني‌ها را معمولا با توجه به شرايط طراحي ، درجه خلوص و بازدهي کار جداسازي بر مي‌گزينند. در بيشتر پالايشگاههاي نفت ، براي برجهاي تقطير به قطر 4ft فاصله ميان 50 - 18 سانتيمتر قرار مي‌دهند. با بيشتر شدن قطر برج ، فاصله بيشتري نيز براي سيني‌ها در نظر گرفته مي‌شود.

سرپوشها يا کلاهکها: جنس کلاهکها از چدن مي‌باشد. نوع کلاهکها با توجه به نوع تقطير انتخاب مي‌شود و تعدادشان در هر سيني به بيشترين حد سرعت مجاز عبور گاز از سيني بستگي دارد.

موانع يا سدها: براي کنترل بلندي سطح مايع روي سيني ، به هر سيني سدي به نام "ويير" (wier) قرار مي‌دهند تا از پايين رفتن سطح مايع از حد معني جلوگيري کند. بلندي سطح مايع در روي سيني بايد چنان باشد که گازهاي بيرون آمده از شکافهاي سرپوشها بتوانند از درون آن گذشته و زمان گذشتن هر حباب به بيشترين حد ممکن برسد. بر اثر افزايش زمان گذشتن حباب از مايع ، زمان تماس گاز و مايع زياد شده ، بازدهي سيني‌ها بالا مي‌رود.

برجهاي تقطير با سيني‌هاي مشبک

در برجهاي با سيني مشبک ، اندازه مجراها يا شبکه‌ها بايد چنان برگزيده شوند که فشار گاز بتواند گاز را از فاز مايع با سرعتي مناسب عبور دهد. عامل مهمي که در بازدهي اين سينيها موثر است، شيوه کارگذاري آنها در برج است. اگر اين سينيها کاملا افقي قرار نداشته باشند، بلندي مايع در سطح سيني يکنواخت نبوده و گذر گاز از همه مجراها يکسان نخواهد بود.

خورندگي فلز سينيها هم در اين نوع سينيها اهميت بسيار دارد. زيرا بر اثر خورندگي ، قطر سوراخها زياد مي‌شود که در نتيجه مقدار زيادي بخار با سرعت کم از درون آن مجاري خورده شده گذر خواهد کرد. و مي‌دانيم که اگر سرعت گذشتن گاز از حد معيني کمتر گردد، مايع از مجرا به سوي پايين حرکت کرده بازدهي کار تفکيک کاهش خواهد يافت.


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود