تحقیق انرژی تجدید پذیر

مطالب دیگر:
🔥مبانی نظری و پیشینه تاثیر شوک های نفتی بر رشد اقتصادی کشور ها🔥پاورپوینت کشاورزی و گیاهشناسی با عنوان گیاه عدس🔥مبانی نظری و پیشینه تاثیر گسترش مالی و تجاری بر رشد اقتصادی کشورها🔥پاورپوینت کشاورزی با عنوان آفات مهم گیاهی🔥مبانی نظری و پیشینه تاثیر متغیرهای اقتصادی بر فساد🔥مقاله کشاورزی با عنوان آفات پسته🔥مبانی نظری و پیشینه تاثیر رشد اقتصادی و شدت انرژی بر انتشار گاز Co2🔥مقاله کشاورزی با عنوان آفات و بیماریهای سبزی و صیفی🔥مقاله کشاورزی با عنوان آفات مهم انباری🔥پاورپوینت کشاورزی و حشره شناسی با عنوان آفت سرخرطومی برگ یونجه🔥مقاله کشاورزی با عنوان آفتابدهی خاک soil solarization🔥مبانی نظری و پیشینه تبیین بحران های مالی🔥مبانی نظری و پیشینه تغییر واحد پول، الزامات و پیامدهای آن🔥مبانی نظری و پیشینه جایگاه بخش انرژی در اقتصاد🔥مبانی نظری و پیشینه جرم پولشویی در اقتصاد🔥مبانی نظری و پیشینه رشد بهینه جمعیت🔥مبانی نظری و پیشینه رفتار مصرف کننده (حالت سیستمی)🔥دانلود تحقیق انواع تکمیل و مشبک کاری چاه های نفت و گاز🔥دانلود تحقیق Slug Catcher🔥جزوه بسیار کاربردی بازرسی جوش لوله🔥جزوه روشهای مشاهده و آنالیز مواد🔥جزوه کار تیمی و حل مساله🔥جزوه عیوب لوله🔥جزوه کامل بهره برداری و کنترل کوره🔥جزوه خوردگی داخلی فلزات و کنترل آن
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق انرژی تجدید پذیر آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقیق انرژی تجدید پذیر ,تحقیق انرژی تجدید پذیر ,تحقیق, انرژی تجدید پذیر ,
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 18

منابع انرژی تجدید پذیر

انرژی زمین گرمایی با توجه به ظرفیت سنجی‌های صورت گرفته در ایران یكی از مناسب‌ترین انرژیهای تجدیدپذیر قابل جایگزینی برای سوختهای فسیلی در كشور است.

انرژی زمین گرمایی با توجه به ظرفیت سنجی‌های صورت گرفته در ایران یكی از مناسب‌ترین انرژیهای تجدیدپذیر قابل جایگزینی برای سوختهای فسیلی در كشور است.

براساس مطالعات دفتر انرژی زمین گرمایی سازمان انرژیهای نو ایران منطقه مشكین شهر بهترین نقطه برای استفاده از ظرفیت انرژی زمین گرمایی در كشور است به طوری كه مهمترین هدف این دفتر، ساخت و راه‌اندازی نیروگاه زمین گرمایی به ظرفیت اسمی ‪۱۰۰مگاوات در این منطقه است.

بررسی مطالعات موجود و برنامه‌ریزی برای نصب و راه‌اندازی نیروگاه زمین گرمایی مشكین شهر از سوی گروه نیروگاهی دفتر انرژی زمین گرمایی از سال ‪۷۴ آغاز شد.

فعالیت های اجرایی این طرح در قالب فاز اكتشافی شامل مطالعات ژئوفیزیك، ژئوشیمی و زمین شناسی با همكاری مهندسان مشاور نیوزلندی(‪KML)با هدف احداث نخستین نیروگاه زمین گرمایی در ایران از سال ‪۷۷شروع و با تعیین نقاط حفاریهای اكتشافی مطالعه در فاز اكتشافی در سال ‪۷۸به پایان رسید.

عملیات حفاری نخستین چاههای اكتشافی زمین گرمایی این طرح از سوی پیمانكار حفاری(شركت حفاری ایران)و با نظارت كارشناسان شركت نیوزلندی ‪SKM صورت گرفت.

بر اساس مطالعات گروه نیروگاهی دفتر انرژی زمین گرمایی، نخستین چاه اكتشافی زمین گرمایی مشكین شهر به صورت عمودی با عمق سه هزار و ‪۲۰۰متر و دمایی بالغ بر ‪۲۵۰درجه سانتیگراد حفر شده است.

چاه اكتشافی دوم به صورت انحرافی به عمق سه هزار و ‪۱۷۷متر حفر شد كه دمای انتهای چاه ‪۱۴۰درجه سانتیگراد است و پس از آن چاه اكتشافی سوم به صورت انحرافی و به عمق دو هزار و ‪۲۶۵متر و با دمای ‪۲۱۱درجه سانتیگراد حفاری شد.

پس از پایان حفاری چاه های اكتشافی هم‌اكنون تجیهزات فلزی آزمایش چاه بر روی چاه اكتشافی اول نصب شده است و دفتر انرژی زمین گرمایی همراه با مشاور نیوزلندی در حال بهره‌برداری از این چاه و نتایج به دست آمده در حال بررسی است.

توسعه كاربرد منابع انرژی زمین گرمایی به صورت غیرنیروگاهی در مناطق مستعد ایران نیز از اولویتهای راهبردی گروه غیر نیروگاهی این دفتر در استفاده بیش از پیش از نیروی خفته در بطن زمین است.

فعالیت این گروه بر طراحی و برنامه‌ریزی انواع كاربردهای مستقیم از جریان سیال زمین گرمایی متمركز است به طوری كه گلخانه‌های زمین گرمایی، استخر شنا، ذوب برف در معابر، حوضچه‌های پرورش ماهی، گرمایش فضا و مصارف صنعتی از انواع این كاربردها هستند.

یكی از مهمترین اهداف این گروه اجرای پروژه‌های نمونه در نقاط مختلف برای بررسی اثرات اولیه اجرای چنین طرحهایی در كشور است.

همچنین اجرای پروژه پمپ حرارتی در شهر تبریز كه فازهای اولیه آن نصب شده و به پایان رسیده و دوره آزمایشات مربوطه در حال انجام است از دیگر برنامه‌های در دست اجرای گروه غیر نیروگاهی دفتر انرژی زمین گرمایی است.


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود