تحقیق انرژی تجدید پذیر

مطالب دیگر:
🔗پاورپوینت معرفی روش های پیاده سازی سیستم ERP🔗پروژه بررسی آسیب شناسی شهر بیرجند🔗پاورپوینت راه اندازی نهادهای محلی برای نوسازی بافت های فرسوده🔗پاورپوینت استراتژی مداخله در محدوده ی بافت فرسوده همت اباد اصفهان🔗پاورپوینت پروژه شهرک اکباتان تهران🔗پاورپوینت آموزشی روش تحقيق پيشرفته🔗پاورپوینت صفر تا صدروش تولید (2)🔗پاورپوینت مطالعه کامل مدیریت ریسک🔗طرح جامع (توسعه و عمران) شهر طرقبه🔗پاورپوینت مطالعه محله عودلاجان تهران🔗نقشه اتوکد شهر زاهدان🔗پاورپوینت دستور کار 21 محلی قزوین - محله دیمج🔗پاورپوینت ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی تبریز🔗پاورپوینت محوطه سازی و شهرسازی🔗تحقیق شگفت انگیز معجزه رياضی قرآن (آماده پرینت)🔗پاورپوینت مقایسه شهرسازی اصفهان در دوره صفوی با شهر آمستردام🔗پاورپوینت آشنايی با آمار توصيفي🔗پاورپوینت آموزشی نرم افزار اتوکد🔗پاورپوینت مراحل پیاده سازی راه حل برنامه ریزی منابع سازمان (ERP Implementation)🔗پاورپوینت آموزشی MATLAB و کاربرد آن در مهندسی صنایع🔗پاورپوینت پردازش تحلیلی بر خط برای پشتیبانی تصمیم (OLAP for Decision Support)🔗پاورپوینت مطالعه کامل بازاریابی رابطه مند🔗پاورپوینت طبیعت سبز در معماری🔗پاورپوینت مبانی نظری زیبایی شناسی🔗پاورپوینت صفر تا صد سقف کامپوزیت
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق انرژی تجدید پذیر آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقیق انرژی تجدید پذیر ,تحقیق انرژی تجدید پذیر ,تحقیق, انرژی تجدید پذیر ,
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 18

منابع انرژی تجدید پذیر

انرژی زمین گرمایی با توجه به ظرفیت سنجی‌های صورت گرفته در ایران یكی از مناسب‌ترین انرژیهای تجدیدپذیر قابل جایگزینی برای سوختهای فسیلی در كشور است.

انرژی زمین گرمایی با توجه به ظرفیت سنجی‌های صورت گرفته در ایران یكی از مناسب‌ترین انرژیهای تجدیدپذیر قابل جایگزینی برای سوختهای فسیلی در كشور است.

براساس مطالعات دفتر انرژی زمین گرمایی سازمان انرژیهای نو ایران منطقه مشكین شهر بهترین نقطه برای استفاده از ظرفیت انرژی زمین گرمایی در كشور است به طوری كه مهمترین هدف این دفتر، ساخت و راه‌اندازی نیروگاه زمین گرمایی به ظرفیت اسمی ‪۱۰۰مگاوات در این منطقه است.

بررسی مطالعات موجود و برنامه‌ریزی برای نصب و راه‌اندازی نیروگاه زمین گرمایی مشكین شهر از سوی گروه نیروگاهی دفتر انرژی زمین گرمایی از سال ‪۷۴ آغاز شد.

فعالیت های اجرایی این طرح در قالب فاز اكتشافی شامل مطالعات ژئوفیزیك، ژئوشیمی و زمین شناسی با همكاری مهندسان مشاور نیوزلندی(‪KML)با هدف احداث نخستین نیروگاه زمین گرمایی در ایران از سال ‪۷۷شروع و با تعیین نقاط حفاریهای اكتشافی مطالعه در فاز اكتشافی در سال ‪۷۸به پایان رسید.

عملیات حفاری نخستین چاههای اكتشافی زمین گرمایی این طرح از سوی پیمانكار حفاری(شركت حفاری ایران)و با نظارت كارشناسان شركت نیوزلندی ‪SKM صورت گرفت.

بر اساس مطالعات گروه نیروگاهی دفتر انرژی زمین گرمایی، نخستین چاه اكتشافی زمین گرمایی مشكین شهر به صورت عمودی با عمق سه هزار و ‪۲۰۰متر و دمایی بالغ بر ‪۲۵۰درجه سانتیگراد حفر شده است.

چاه اكتشافی دوم به صورت انحرافی به عمق سه هزار و ‪۱۷۷متر حفر شد كه دمای انتهای چاه ‪۱۴۰درجه سانتیگراد است و پس از آن چاه اكتشافی سوم به صورت انحرافی و به عمق دو هزار و ‪۲۶۵متر و با دمای ‪۲۱۱درجه سانتیگراد حفاری شد.

پس از پایان حفاری چاه های اكتشافی هم‌اكنون تجیهزات فلزی آزمایش چاه بر روی چاه اكتشافی اول نصب شده است و دفتر انرژی زمین گرمایی همراه با مشاور نیوزلندی در حال بهره‌برداری از این چاه و نتایج به دست آمده در حال بررسی است.

توسعه كاربرد منابع انرژی زمین گرمایی به صورت غیرنیروگاهی در مناطق مستعد ایران نیز از اولویتهای راهبردی گروه غیر نیروگاهی این دفتر در استفاده بیش از پیش از نیروی خفته در بطن زمین است.

فعالیت این گروه بر طراحی و برنامه‌ریزی انواع كاربردهای مستقیم از جریان سیال زمین گرمایی متمركز است به طوری كه گلخانه‌های زمین گرمایی، استخر شنا، ذوب برف در معابر، حوضچه‌های پرورش ماهی، گرمایش فضا و مصارف صنعتی از انواع این كاربردها هستند.

یكی از مهمترین اهداف این گروه اجرای پروژه‌های نمونه در نقاط مختلف برای بررسی اثرات اولیه اجرای چنین طرحهایی در كشور است.

همچنین اجرای پروژه پمپ حرارتی در شهر تبریز كه فازهای اولیه آن نصب شده و به پایان رسیده و دوره آزمایشات مربوطه در حال انجام است از دیگر برنامه‌های در دست اجرای گروه غیر نیروگاهی دفتر انرژی زمین گرمایی است.


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود