تحقیق در مورد خاتمیت پیامبر

مطالب دیگر:
🔑بررسی وظایف قوة مجريه و صلاحيت‌هاي سياسي و اداري اركان قوه مجريه🔑تحقیق رشته نرم افزار كامپيوتر، بررسی سيستم حقوق و دستمزد كارمندان🔑آموزش مباني فلش (FLASH)🔑گزارش کارآموزی در كارخانه تابان يزد و آشنایی با فرآیند و تجهیزات تولید پتو🔑بررسی معماری مسجد جامع قزوین🔑بررسی سبك معماري رنزو پيانو و آثار وی🔑اهمیت و لزوم مشاوره خانواده و بررسی اختلافات خانواده و ارائه راهکارهای مناسب🔑نگاهي به استراتژي هاي مورد استفاده در شركت هاي الكتريكي، مطالعه موردی شرکت صنام🔑بررسی موارد و مصارف خمس و مقایسه خمس و زکات و احاديث در مورد خمس🔑بررسی شبکه های حلقه ای و تقسیم بندی شبکه ها براساس توپولوژی🔑بررسی فرآیند آبیاری قطره ای و قسمتهاي مختلف فرآیند آبياري قطره اي🔑بررسی اثرات زباله بر محيط زيست و روش‌هاي کنترل و جمع‌آوري و حمل و روش‌هاي غيربهداشتي دفع زباله🔑بررسی اختلالات يادگيري ويژه در درس رياضي🔑ویژگی های آرد مخصوص بيسكويت🔑بررسی و مطالعه ساختار های سالم شهر سازی🔑بررسی اسپكتروفتومترها ‏و کاربرد آن در پزشکی🔑بررسی پدیده اعتياد و علل و درمان و پيشگيري از اعتیاد🔑بررسی بیماری های اعتياد و ايدز و هپاتيت در زندان🔑تحقیق درسی با موضوع قوانین و انواع مصادیق افترا و نشر اكاذيب🔑بررسی جامع شاخص ها و مولفه های مهم اقتصاد و اقتصاد کلان🔑بررسی دانش اکولوژی و عوامل موثر بر ارتباط میان افراد هر اكوسيستم🔑آلودگی آب ها و بررسی مفاهیم آلودگی هوا و منابع آلودگی هوا و اثرات آلاینده ها بر گیاهان و انسان🔑بررسی ویژگی ها و مشخصات انواع آمیدها🔑بررسی منشا HIV و ايدز و اولين موارد ايدز🔑بررسی بازاریابی الکترونیک و مدیریت زیرساخت های شبکه ای
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق در مورد خاتمیت پیامبر آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقیق در مورد خاتمیت پیامبر ,تحقیق در مورد, خاتمیت پیامبر,تحقیق ,در مورد خاتمیت پیامبر,
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 48

فهرست مطالب

عنوان:

ادله خاتمیت

جاوداني اسلام

دليل قراني بر خاتميت

دلايل روايي بر خاتميت

راز خاتمیت نبوت

خاتمیت پیامبرازنظرلفظ ومعنا

امامت وختم نبوت

منابع

ادله خاتمیت
دلایل قرآنى و روائی بر خاتمیت و جهانى بودن اسلام
بهترین دلیل و معتبرترین مدرک براى اثبات مطالبی چون خاتمیت, قرآن کریم است . و کسى که یک مرور اجمالى بر این کتاب الهى بکند با کمال روشنى درخواهد یافت که دعوت آن, عمومى و همگانى است و اختصاص به قوم و اهل نژاد و زبان معینى ندارد.
از جمله, درآیات زیادى همه مردم را بعنوان "یا ایها الناس" و "یا بنى آدم " مورد خطاب, قرار داده و هدایت خود را شامل همه انسانها "الناس" و "العالمین" دانسته است. و همچنین در آیات فراوانى رسالت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله را براى همه مردم "الناس" و "العالمین" ثابت کرده, و در آیه اى شمول دعوت وى را نسبت به هر کسى که از آن, مطلع شود مورد تاکید قرار داده است. و از سوى دیگر, پیرامون سایر ادیان را بعنوان "اهل کتاب" مورد خطاب و عتاب قرارداده و رسالت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله را در مورد آنان تثبیت فرموده, و اساساً هدف از نزول قرآن کریم بر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله را پیروزى اسلام بر سایر ادیان, شمرده است.
با توجه به این آیات, جاى هیچگونه شک و شبه اى درباره همگانى بودن دعوت قرآن کریم و جهانى بودن دین مقدس اسلام, باقى نمى ماند.
جاودانى بودن اسلام
آیات مزبور, همانگونه که با بکار گرفتن الفاظ عام (مانند بنى آدم و الناس و العالمین) و با متوجه کردن خطاب به اقوام غیر عرب و پیروان سایر ادیان (مانند یا اهل الکتاب) عمومیت و جهانى بودن اسلام را ثابت مى کند همچنین با اطلاق زمانى, محدودیت و مقید بودن آنرا به زمان معینى نفى مى کند و بویژه, تعبیر "لیظهره على الدین کله" جاى هیچگونه شبهه اى باقى نمى گذارد. همچنین مى توان به آیه "42" از سوره فصلت, استدلال کرد که مى فرماید: "و انه لکتاب عزیز لایاتیه الباطل من بین یدیه ولا من خلفه تنزیل من حکیم حمید" و دلالت دارد بر اینکه هیچگاه قرآن کریم, صحت و اعتبار خود را از دست نخواهد داد. نیز دلایل خاتمیت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله هرگونه توهمى را نسبت به امکان نسخ شدن این دین الهى بوسیله پیامبر و شریعت دیگرى, باطل مى سازد. و نیز روایات فراوانى به این مضمون, وارد شده است: "حلال محمد حلال الى یوم القیامه, و حرام حرام الى یوم القیامه". علاوه بر اینکه جاودانى بودن اسلام, مانند جهانى بودن آن, از ضروریات این دین الهى و بى نیاز از دلیلى زائد بر دلایل حقانیت اسلام است .
با توجه به جاودانى بودن دین اسلام, احتمال مبعوث شدن پیامبرى که شریعت اسلام را نسخ کند نفى مى شود اما جاى چنین توهمى باقى مى ماند که پیامبر دیگرى بیاید که مبلغ و مروج اسلام باشد, چنانکه بسیارى از پیامبران پیشن چنین مسئولیتى را بعهده داشته اند خواه پیامبرانى که معاصر پیامبر صاحب شریعت بوده اند مانند حضرت لوط علیه السلام که معاصر حضرت ابراهیم علیه السلام و تابع شریعت وى بود, و خواه پیامبرانى که بعد از پیامبر صاحب شریعت, مبعوث مى شدند و از او تبعیت مى کردند مانند اکثر انبیا بنى اسرائیل. از این روى, باید موضوع خاتمیت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله را جداگانه مورد بحث قرار دهیم تا جاى چنین توهمى نیز باقى نماند
.


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود