تحقیق در مورد خاتمیت پیامبر

مطالب دیگر:
📖پاورپوینت بتن و انواع آن و کاربرد بتن📖پاورپوینت بدیع رشته زبان و ادبیات فارسی 2 واحد درسی📖پاورپوینت برخورد با AEFI در چه سطحی صورت میگیرد؟📖پاورپوینت بررسی آلودگی هوا و اثرات آن📖پاورپوینت بررسی ابزارها و روشهای نوین بانكی و كاربرد آنها در توسعه صادرات📖پاورپوینت بررسی استادیوم آلیانس آرنامونیخ📖پاورپوینت بررسی امنیت و قابلیت اطمینان در سیستم های اسکادا (SCADA)📖پاورپوینت بررسی اپیدمی ها📖پاورپوینت بررسی عوامل موثر در خودپالایی رودخانه📖پاورپوینت بررسی کتاب اخلاق کارمندی Ethics mployee📖پاورپوینت برنامه راهبردی مرتع كشور📖پاورپوینت بهینه سازی در سیستمهای نرم افزاری با تاکید بر الگوریمهای جستجو📖پاورپوینت بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت شیر📖پاورپوینت بومی سازی و استقرار مدل تعالی منابع انسانی در دفتر مرکزی شرکت ملی صنایع پتروشیمی📖پاورپوینت بیماری با گستردگی یک جهان ایدز📖پاورپوینت بیماریهای ناشی از عوامل فیزیکی📖پاورپوینت تاثیر رفتارهای خود را دست كم نگیرید📖پاورپوینت تاثیر آفات و سموم بر محیط زیست📖پاورپوینت تاثیر افزودنی های شیمیایی در مصرف انرژی و فرآیند پخت سیمان📖پاورپوینت تاریخچه استفاده از سدهای لاستیكی📖پاورپوینت تاریخچه زبان و خط در عهد باستان📖پاورپوینت تبخیر و تعرق📖پاورپوینت درباره پادماده📖پاورپوینت پاره شدن زودرس غشاهای جنینی PROM📖پاورپوینت پالایش شمای داده و صورتهای نرمال Schema Refinement andNormal Forms
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق در مورد خاتمیت پیامبر آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقیق در مورد خاتمیت پیامبر ,تحقیق در مورد, خاتمیت پیامبر,تحقیق ,در مورد خاتمیت پیامبر,
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 48

فهرست مطالب

عنوان:

ادله خاتمیت

جاوداني اسلام

دليل قراني بر خاتميت

دلايل روايي بر خاتميت

راز خاتمیت نبوت

خاتمیت پیامبرازنظرلفظ ومعنا

امامت وختم نبوت

منابع

ادله خاتمیت
دلایل قرآنى و روائی بر خاتمیت و جهانى بودن اسلام
بهترین دلیل و معتبرترین مدرک براى اثبات مطالبی چون خاتمیت, قرآن کریم است . و کسى که یک مرور اجمالى بر این کتاب الهى بکند با کمال روشنى درخواهد یافت که دعوت آن, عمومى و همگانى است و اختصاص به قوم و اهل نژاد و زبان معینى ندارد.
از جمله, درآیات زیادى همه مردم را بعنوان "یا ایها الناس" و "یا بنى آدم " مورد خطاب, قرار داده و هدایت خود را شامل همه انسانها "الناس" و "العالمین" دانسته است. و همچنین در آیات فراوانى رسالت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله را براى همه مردم "الناس" و "العالمین" ثابت کرده, و در آیه اى شمول دعوت وى را نسبت به هر کسى که از آن, مطلع شود مورد تاکید قرار داده است. و از سوى دیگر, پیرامون سایر ادیان را بعنوان "اهل کتاب" مورد خطاب و عتاب قرارداده و رسالت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله را در مورد آنان تثبیت فرموده, و اساساً هدف از نزول قرآن کریم بر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله را پیروزى اسلام بر سایر ادیان, شمرده است.
با توجه به این آیات, جاى هیچگونه شک و شبه اى درباره همگانى بودن دعوت قرآن کریم و جهانى بودن دین مقدس اسلام, باقى نمى ماند.
جاودانى بودن اسلام
آیات مزبور, همانگونه که با بکار گرفتن الفاظ عام (مانند بنى آدم و الناس و العالمین) و با متوجه کردن خطاب به اقوام غیر عرب و پیروان سایر ادیان (مانند یا اهل الکتاب) عمومیت و جهانى بودن اسلام را ثابت مى کند همچنین با اطلاق زمانى, محدودیت و مقید بودن آنرا به زمان معینى نفى مى کند و بویژه, تعبیر "لیظهره على الدین کله" جاى هیچگونه شبهه اى باقى نمى گذارد. همچنین مى توان به آیه "42" از سوره فصلت, استدلال کرد که مى فرماید: "و انه لکتاب عزیز لایاتیه الباطل من بین یدیه ولا من خلفه تنزیل من حکیم حمید" و دلالت دارد بر اینکه هیچگاه قرآن کریم, صحت و اعتبار خود را از دست نخواهد داد. نیز دلایل خاتمیت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله هرگونه توهمى را نسبت به امکان نسخ شدن این دین الهى بوسیله پیامبر و شریعت دیگرى, باطل مى سازد. و نیز روایات فراوانى به این مضمون, وارد شده است: "حلال محمد حلال الى یوم القیامه, و حرام حرام الى یوم القیامه". علاوه بر اینکه جاودانى بودن اسلام, مانند جهانى بودن آن, از ضروریات این دین الهى و بى نیاز از دلیلى زائد بر دلایل حقانیت اسلام است .
با توجه به جاودانى بودن دین اسلام, احتمال مبعوث شدن پیامبرى که شریعت اسلام را نسخ کند نفى مى شود اما جاى چنین توهمى باقى مى ماند که پیامبر دیگرى بیاید که مبلغ و مروج اسلام باشد, چنانکه بسیارى از پیامبران پیشن چنین مسئولیتى را بعهده داشته اند خواه پیامبرانى که معاصر پیامبر صاحب شریعت بوده اند مانند حضرت لوط علیه السلام که معاصر حضرت ابراهیم علیه السلام و تابع شریعت وى بود, و خواه پیامبرانى که بعد از پیامبر صاحب شریعت, مبعوث مى شدند و از او تبعیت مى کردند مانند اکثر انبیا بنى اسرائیل. از این روى, باید موضوع خاتمیت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله را جداگانه مورد بحث قرار دهیم تا جاى چنین توهمى نیز باقى نماند
.


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود