تحقیق تعريفي جامع و مانع از «تمثيل» و «بين تمثيلي»

مطالب دیگر:
🔍مقاله اثر مشخصه هاي پوشش دهي بر ضخامت و خصوصيات پوشش پلاستيسولي پي وي سي بر روي فولاد CK45 در روش غو🔍مقاله رفتار خوردگي و اكسايش فولاد CK45 آلومينيزه شده به روش سمانتاسيون جعبه اي🔍مرغک دستگاه تراش طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔍میل لنگ و پیستون طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔍نوار نقاله طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔍نوار نقاله همراه موتور طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔍مقاله بهبود رفتار خوردگي منطقه جوش آلياژTi-6Al-4V توسط عمليات حرارتي🔍پمپ گریز از مرکز طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔍پرس دستی طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔍رنده برقی طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔍ریل آتش نشانی طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔍ربات طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔍روتور توربین طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔍سشوار طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔍اسکیت طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔍طناب کوهنوردی طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔍تراکتور طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔍دستگاه خم ورق طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔍زباله دان طراحی شده در سالیدورک و کتیا🔍مقاله فرآيند رسوب دهي الكتروشيميايي نانووايرهاي آلياژي كبالت- نيكل در تمپليت اكسيد آلومينيم🔍مقاله بررسي تاثير عمليات حرارتي برگشت - پيرسازي مجدد بر خواص مكانيكي آلياژ آلومينيوم 7075-T6🔍مقاله سنتز مكانوشيميايي نانوذرات دي اكسيد تيتانيوم🔍مقاله بررسي تاثير ZrSiO4 بر شيشه سراميك PbO-SiO2-B2O3-K2O-TiO2-ZrO2-CaO🔍مقاله شبيه سازي تاثير عيوب سطحي و اخالها برروي رفتار شكست و پيش بيني عمر رشد ترك خستگي محورهاي مورد🔍مقاله مدلينگ پاشش مذاب در كنورترهاي مجتمع مس سرچشمه
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق تعريفي جامع و مانع از «تمثيل» و «بين تمثيلي» آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقیق تعریفی جامع و مانع از (تمثیل) و (بین تمثیلی),تحقیق ,تعریفی جامع و مانع از (تمثیل) و (بین تمثیلی),
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 152

مقدمه

در آغاز كلمه نبود. انسان بود و اشياي پيرامونش. و انسان خواست كه بشناسد. و براي شناختن نياز به كلمه داشت؛ به اسم. تا پيش از شناختن اشيا، پيش از ترسيم صور اشيا در ذهن اسم اشيار را بداند. و انسان اسم گذاشت بر اشيا.(1)

اسامي آن چه پيرامون انسان است و البته آن چه در ذهن و فكر و روح اوست، ‌كوشش اوست براي شناختن. اين اسم‌ها و كلمات، علامات و نشانه‌هايي هستند كه به معاني معيني دلالت مي‌كنند و واضح آن‌ها انسان است. انسان بر حسب قرارداد و به دل خواه خود،‌ در ابتدا بر اشياي پيرامونش اسم گذاشت و اين نشانه‌هاي وضعي/ قراردادي شدند نام‌هاي واقعي اشيا. «نشانه‌ها وسايلي مقتصدانه هستند براي بيان معنايي كه يا حاضر است و يا قابل وارسي.»(2) انسان وقتي شيئي را ديد، تعريفي از آن شيء بر حسب صورت ظاهر،‌ هويت و كاركرد آن و اگر آن شيء مفهومي ذهني يا عقلي بود، تعريفي حاصل از ادراك آن در ذهنش نقش بست و به منظور آن كه از آن پس براي ناميدن آن شيء همه‌ي معنايي را كه در ذهنش دارد،‌ با تمام حدود و ثغور آن به زبان نياورد، به نام‌گذاري آن پرداخت. و از اين رو است كه نشانه‌ها «همه وسايلي مقتصدانه» هستند «براي بيان تعريفي طولاني» و «موجب صرفه‌جويي در اعمال ذهني».

نام اشيا را از آن رو كه به معنايي دلالت مي‌كنند دال، و معناي نهفته در آن را كه همان صورت ظاهر اشيا و مجموعه‌ي ويژگي‌هاي آن‌هاست- مدلول مي‌خوانيم. بنا بر تعريفي كه از نام‌ها و نشانه‌ها ذكر شد، دلالت اين نشانه‌ها بر معنا دلالتي وضعي و قراردادي است؛ نه مبتني بر شباهت واقعي ميان دال و مدلول. هم چنين‌اند علامت‌هاي اختصاري يا نشانه‌هايي نظير علامات راهنمايي و رانندگي.

با وجود قراردادي بودن رابطه‌ي ميان دال و مدلول در نشانه‌ها و از آن جهت كه اشيا پيش از وضع اين نام‌ها اسم ديگري (در ذهن انسان) نداشتند،‌ مدلول اين گونه اسم‌ها معناي حقيقي آن‌ها محسوب است و انسان به محض شنيدن يا خواندن اين اسامي، صور اين اشيا را با همه‌ي خصوصيات ظاهري و باطني كه از آن‌ها مي‌داند، به ذهن مي‌آورد؛ بدون آن كه ذهن در اين فرايند شناختن دچار تكلف و زحمت شود. چرا كه اسم‌ها در حكم علامت‌هايي هستند كه پس از وقع معنايي ثابت، معين و همه فهم دارند.

اما اين اولين و ابتدايي‌ترين كوشش انسان است براي نهان كردن معنا در پوشش لفظ و نشانه. كوششي كه به جز صرفه‌جويي و اقتصاد در اعمال ذهني و زباني و سهولت در ايجاد ارتباط با ديگران انگيزه‌ي ديگري مسبب آن نيست. در عين حال اين نشانه‌ها در حكم آينه‌هايي هستند كه معناي مورد نظر را به روشني و وضوح باز مي‌تابانند و اين معنا «واقعيتي است حاضر و موجود، يا واقعيتي كه مي‌تواند حضور داشته باشد.(4)»

پوشيدگي و عدم صراحت شيوه‌ها،‌ دلايل و انگيزه‌هاي ديگري نيز دارد و منجر به آفرينش شگردها و انواعي چون استعاره، تمثيل، نماد و رمز مي‌شود؛ اصطلاحاتي كه هر يك ، روشي است براي بيان مقصود و با وجود گونه‌گوني و بعضاً داشتن وجه تمايز با انواع ديگر، گاه به اشتباه به جاي يك ديگر به كار مي‌روند. در ادامه به بحث و بررسي پيرامون اين اصطلاحات، تعريف هر يك،‌ درجات پوشيدگي معنا در هر كدام، نوع رابطه‌ي دال و مدلول در هر يك و علل و انگيزه‌هاي به كار بردن آن‌ها پرداخته خواهد شد و البته نانوشته پيداست كه مقصود از اين تطويل كلام چيزي نيست جز به دست دادن تعريفي نسبتاً جامع و مانع از «تمثيل» و «بين تمثيلي» كه موضوع اصلي اين رساله است.


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود